Miło nam poinformować, że z początkiem nowego roku zostaliśmy Złotym Partnerem firmy Selfa GE S.A. Nasza wspólpraca odbywa się w zakresie fotowoltaiki.

Introl Automatyka jest dobrze znana z kompleksowych projektów "pod klucz", opartych na napędach MV z Rockwell Automation. Ale wykorzystujemy również swoje niezwykłe, 15-letnie doświadczenie aby wspierać naszego partnera w całym regionie EMEA… Właśnie zakończyliśmy uruchomienie ostatnich 4 napędów MV PowerFlex6000 w zakładzie odsalania Al Dur 2 IWPP w Bahrajnie. Liczymy że wysokociśnieniowe pompy wody morskiej o mocy 2835 kW będą pracowały w tych wymagających warunkach najdłużej jak to możliwe... bo o przemienniki się nie martwimy :)

Serdecznie zapraszamy na konferencję skierowaną do przedstawicieli firm z przemysłu farmaceutycznego, przemysłu kosmetycznego, producentów wyrobów medycznych, dostawców IT, automatyki oraz przedstawicieli Nadzoru Farmaceutycznego i jednostek naukowych, która odbędzie się w dniach 18 i 19 maja 2021 r. z udziałem wysokiej klasy specjalistów zagranicznych oraz polskich ISPE Gamp.

Wydarzenie poświęcone jest Systemom Skomputeryzowanym i Zautomatyzowanym - wyzwaniom jakim towarzyszy wdrażanie najnowszych technologii w tym bardzo specyficznie uwarunkowanym prawnie obszarze wytwarzania.

W trakcie wydarzenia zespół w składzie: Paweł Szuba - Dyrektor ds. branży farmaceutycznej, Tomasz Kawka - Kierownik Projektu, Monika Wolańczyk - Starszy Specjalista ds. Walidacji oraz Marcin Szklarczyk - Inżynier wsparcia GMP z Introl Automatyka zaprezentują temat: " Integracja i automatyzacja procesów wytwarzania produktów leczniczych zgodnie z modelem oceny dojrzałości cyfrowej firmy DPMM."

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 30 - lecia organizacji ISPE Gamp.

Możliwość zaprezentowania naszych rozwiązań z zakresu automatyki, w takim gronie jest dla nas dużym wyróżnieniem i nagrodą za dotychczasową współpracę z oddziałem polskim tego Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierów dla Farmacji (ISPE, the International Society for Pharmaceutical Engineering).

Po szczegóły zapraszamy na stronę: ispe.org.pl

Testy okablowania miedzianego możliwe dzięki miernikowi do ceryfikacji LanTEK IV.

Certyfikacja połączenia do Kat. 8.1 i Kat. 8.2. w tym TCL i pomiary niewyważenia rezystancyjnego. Testy do 3000 MHz, zgodne z przyszłymi ratyfikowanymi normami ISO/TIA.

Spawanie światłowodów wielo- i jednomodowych. Spawanie wykonujemy zarówno w nowych instalacjach jak i przy naprawach instalacji istniejących.

Wykorzystujemy jeden z najnowocześniejszych i najwydajniejszych sprzętów na świecie - japońską spawarkę FURUKAWA FITEL S179.

Pomiary reflektometryczne wykonywane reflektometrem optycznym DEVISER serii AE3100 posiadającym zaawansowane opcje pomiarowe.

W 2018 roku podpisaliśmy Umowę wykonania „pod klucz” modernizacji układu regulacji wentylatorów spalin w zakresie dostawy i montażu przemienników częstotliwości 6 kV z rozdzielnicami bypass, wraz z stacją kontenerową do ich zabudowy w bloku nr 1 Elektrowni Turów. W aplikacji wykorzystaliśmy istniejące silniki o mocy 2,6 MW każdy, które napędzają wentylatory. Zakresem objęte również były niezbędne prace elektryczne zawierające zarówno okablowanie siłowe SN i nN, jak i oprzewodowanie sygnałowe.

Do naszego zespołu dołączył kolejny Inżynier specjalista ds. napędów. Po odbyciu teoretycznych i praktycznych szkoleń w zakresie urządzeń 6kV, pozytywnie zaliczył egzaminy w Rockwell Automation. W powiększonym składzie od Listopada 2018 dział MVD regularnie realizuje gwarancyjne i pogwarancyjne zlecenia serwisowe w zakresie urządzeń 6kV Rockwell Automation. Dzięki uzyskanym certyfikatom RcSI finalizujemy umowę serwisową z jedną ze spółek czołowego dostawcy energii elektrycznej, gdzie ze względu na krytyczny charakter aplikacji wymagane są ponadprzeciętne czasy reakcji przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, co jesteśmy w stanie zapewnić posiadając łącznie trzech certyfikowanych Inżynierów w zespole MVD.