Testy okablowania miedzianego możliwe dzięki miernikowi do ceryfikacji LanTEK IV.

Certyfikacja połączenia do Kat. 8.1 i Kat. 8.2. w tym TCL i pomiary niewyważenia rezystancyjnego. Testy do 3000 MHz, zgodne z przyszłymi ratyfikowanymi normami ISO/TIA.

Spawanie światłowodów wielo- i jednomodowych. Spawanie wykonujemy zarówno w nowych instalacjach jak i przy naprawach instalacji istniejących.

Wykorzystujemy jeden z najnowocześniejszych i najwydajniejszych sprzętów na świecie - japońską spawarkę FURUKAWA FITEL S179.

Pomiary reflektometryczne wykonywane reflektometrem optycznym DEVISER serii AE3100 posiadającym zaawansowane opcje pomiarowe.

W 2018 roku podpisaliśmy Umowę wykonania „pod klucz” modernizacji układu regulacji wentylatorów spalin w zakresie dostawy i montażu przemienników częstotliwości 6 kV z rozdzielnicami bypass, wraz z stacją kontenerową do ich zabudowy w bloku nr 1 Elektrowni Turów. W aplikacji wykorzystaliśmy istniejące silniki o mocy 2,6 MW każdy, które napędzają wentylatory. Zakresem objęte również były niezbędne prace elektryczne zawierające zarówno okablowanie siłowe SN i nN, jak i oprzewodowanie sygnałowe.

Do naszego zespołu dołączył kolejny Inżynier specjalista ds. napędów. Po odbyciu teoretycznych i praktycznych szkoleń w zakresie urządzeń 6kV, pozytywnie zaliczył egzaminy w Rockwell Automation. W powiększonym składzie od Listopada 2018 dział MVD regularnie realizuje gwarancyjne i pogwarancyjne zlecenia serwisowe w zakresie urządzeń 6kV Rockwell Automation. Dzięki uzyskanym certyfikatom RcSI finalizujemy umowę serwisową z jedną ze spółek czołowego dostawcy energii elektrycznej, gdzie ze względu na krytyczny charakter aplikacji wymagane są ponadprzeciętne czasy reakcji przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, co jesteśmy w stanie zapewnić posiadając łącznie trzech certyfikowanych Inżynierów w zespole MVD.