Produkty

Produkty

Zobacz
Usługi

Usługi

Zobacz
Realizacje

Realizacje

Zobacz

Przemienniki częstotliwości średniego napięcia (falowniki średniego napięcia) Allen-Bradley® PowerFlex® oraz układy łagodnego rozruchu SMC® są rozwiązaniem oferującym sterowanie prostymi maszynami jak i zaawansowanymi aplikacjami średnionapięciowymi. Szeroka oferta układów napędowych również w zakresie niskiego napięcia dostarcza rozwiązania zapewniające integracje z istniejącymi systemami sterowania i pomaga zwiększyć produktywność.

przemienniki średniego napięcia falowniki średniego napięcia przemienniki SN falowniki SN falowniki 6kV napędy 6kV

Napędy średniego napięcia

Napędy średniego napięcia, najczęściej określane jako falowniki średniego napięcia można rozdzielić na dwie kategorie:

Przmienniki częstotliwości SN w topologii falownika prądowego:

Linia przemienników częstotliwości średniego napięcia PowerFlex 7000 jest opracowana tak, aby spełnić wiele różnych potrzeb i konfiguracji silników synchronicznych lub indukcyjnych stosowanych w przemyśle ciężkim, działających pod napięciem od 2,4 kV do 6,6 kV i przy prądzie silnika do 720 A. Wysokie osiągi, praca odzyskowa, bezpieczeństwo i niezawodne funkcje komunikacji ułatwiają właściwe wykorzystanie zasobów i obniżenie ryzyka w krytycznych aplikacjach.

Przmienniki częstotliwości SN w topologii falownika napięciowego:

Przemiennik PowerFlex 6000 spełnia wymagania zastosowań związanych ze sterowaniem z regulacją prędkości silnikami o napięciu od 2,4 kV do 10 kV. Te łatwe w eksploatacji przemienniki są przeznaczone głównie do zastosowań o zmiennym momencie, takich jak proste, wolnostojące pompy i wentylatory odśrodkowe.

Napędy średniego napięcia

Układy łagodnego rozruchu średniego napięcia

Układy łagodnego rozruchu średniego napięcia Allen-Bradley® SMC™ Flex zostały wyposażony w zintegrowane funkcje i funkcjonalności, niezbędne do oszczędności mocy i zminimalizowania ryzyka produkcyjnego, jednocześnie umożliwiając uzyskanie największej możliwej produktywności w danym środowisku. Oferują pełen zakres metod rozruchu i zatrzymywania, z uwzględnieniem interaktywnego trybu sterowania pomp, opracowanego w celu zmniejszenia wpływu gwałtownego wzrostu ciśnienia płynu w układach pompowania.

Sterownik OneGear SMC Flex został zaprojektowany do zastosowań w zakresie 10 – 15 kV. Charakteryzuje go zwarta, komorowa konstrukcja oparta na innowacyjnej technologii PowerBrick, co umożliwia zmniejszenie liczby komponentów i ułatwienie konserwacji.

Maksymalną elastyczność zapewni wybór konfiguracji modułowej rozdzielnicy SN MCC CENTERLINE 1500, w której zintegrowano moduł sterowania SMC Flex. Ten zwartej konstrukcji, wielofunkcyjny sterownik półprzewodnikowy ma wbudowaną elektroniczną funkcję przeciążeniową i obejście i może pracować w systemach o napięciu od 2,4kV do 6,6kV.

Układy łagodnego rozruchu średniego napięcia

Niskonapięciowe napędy i układy łagodnego rozruchu

Rodzina przemienników częstotliwości PowerFlex® oferuje szeroki zakres trybów sterowania, funkcji oraz opcji, a także globalne poziomy napięć i szeroki zakres mocy znamionowych. Dzięki spójnej strukturze programowania i wspólnemu interfejsowi operatora, przemienniki PowerFlex ułatwiają i skracają czas programowania, konfiguracji i obsługi. Dzięki szerokiej gamie produktów przemienniki PowerFlex mają swoje zastosowanie zarówno w samodzielnych, prostych aplikacjach jak i w złożonych systemach wymagających zaawansowanego sterowania.

Sterowniki Smart Motor Controllers ™ są softstartami, które zostały zaprojektowane, aby pomóc zminimalizować koszty poprzez zmniejszenie ogólnych wymagań dotyczących mocy systemu i zużycia sprzętu. Softstarty można łatwo zintegrować z inteligentnym rozwiązaniem sterowania silnikiem, aby zapewnić wyższą wydajność i krótsze przestoje. Stanowią idealną alternatywę dla napędu, gdzie wymagane jest bardziej ekonomiczne i proste rozwiązanie.

Niskonapięciowe napędy i układy łagodnego rozruchu